W czym nosić dzieci?

Instrukcja użytkowania chusty kółkowej Tula

Chusty kółkowe Tula są szyte z naszych pięknych chust tkanych, które zostały specjalnie zaprojektowane i utkane dla Tula. Chusty kółkowe Tula są wyrazem naszej pasji do wzornictwa, dbałości o szczegóły, a przede wszystkim naszego zaangażowania w popularyzowanie noszenia dzieci. Chusty kółkowe Tula to idealne i niezwykle łatwe w użyciu rozwiązanie dla rodziców i dzieci już od pierwszych dni życia maluszka.

PRZYGOTOWANIE CHUSTY KÓŁKOWEJ

 1. Chwyć jedną ręką za część chusty z kółkami (ramię chusty), a drugą przytrzymaj drugi koniec chusty (ogon). Upewnij się, ze materiał nie jest poskręcany.
 2. Złóż chustę w harmonijkę i przeciągnij tak złożony ogon przez oba kółka.
 3. Przełóż ogon z powrotem ponad zewnętrznym kółkiem i przez środek wewnętrznego/dolnego, tak jak pasek przez sprzączkę.
 4. Wyrównaj i równomiernie rozłóż materiał między kółkami. Upewnij się, że nie jest poskręcany.

ZAKŁADANIE CHUSTY:

 1. Trzymając kółka w jednej ręce, przełóż utworzoną pętlę przez głowę. Kółka powinny znaleźć się na wybranym przez Ciebie ramieniu, a ogon powinien zwisać z przodu.
 2. Na koniec prawidłowo założone kółka powinny znajdować się w zagłębieniu tuż pod obojczykiem. Ponieważ podczas dociągania chusty ich pozycja się obniża, warto na początku umieścić je możliwie wysoko.
 3. Utworzona z chusty kieszonka powinna znajdować się na wysokości Twojego pępka.

WIĄZANIE “BRZUSZKIEM DO BRZUSZKA”
LUB NA BIODRZE:

 1. Podnieś dziecko i ciągle je przytrzymując delikatnie wsuń do utworzonej z chusty po stronie wolnego ramienia kieszonki, rozkładając chustę pomiędzy kolankami dziecka. Możesz nosić maluszka z przodu (brzuszek do brzuszka) lub na biodrze.
 2. Ułóż nóżki dziecka w pozycji tzw. „fizjologicznej żabki”: tak, aby kolanka znajdowały się mniej więcej na wysokości pępka dziecka i były lekko odwiedzione na boki. Nóżki powinny być zgięte zarówno w stawach biodrowych, jak i stawach kolanowych oraz tworzyć kształt litery „M”. Kolanka powinny znajdować się wyżej niż pupa dziecka.
 3. Podtrzymując dziecko jedną ręką, drugą naciągnij chustę na jego plecy.
 4. Rozłóż chustę tak, by materiał otulał dziecko od kolanek do krawędzi ucha. Zadbaj o to, aby pod pupą dziecka znajdowała się wystarczająca ilość tkaniny. Cały czas pilnuj, by nóżki dziecka układały się w fizjologicznej pozycji “żabki”. Upewnij się, że pod pupą dziecka znajduje się wystarczająca ilość materiału, a chusta sięga od kolanka do kolanka. Dociągnięcie chusty pozwoli na uzyskanie minimalnej wielkości otworów na nóżki dziecka.
 5. Zbierz nadmiar materiału z pleców i pupy dziecka i przesuń w stronę kołek.
 6. Podtrzymując dziecko, dociągnij chustę równolegle pasmo po paśmie, ciągnąc za odpowiedni fragment jej ogona.
 7. Jeśli zachodzi taka potrzeba, dociągnij chustę także w dół. Cały czas pilnuj, by dziecko pozostawało mocno przytulone do Ciebie i utrzymywało pozycję “żabki” (zbyt mocne dociągniecie dolnej partii chusty może spowodować wysunięcie się materiału spod pupy dziecka).
 8. Wyrównaj chustę na ramieniu, równomiernie rozkładając materiał. Prawidłowo założone kółka powinny znajdować się w zagłębieniu tuż pod obojczykiem, a „ramię chusty” na barku z dala od Twojej szyi.
 9. Rozprowadź materiał chusty równomiernie na plecach, zapewniając sobie i dziecku maksymalny komfort noszenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *