W czym nosić dzieci?

Na czym polegają różnice między wisiadłem a ergonomicznym nosidłem LennyLamb?

LennyLamb od lat promuje noszenie dzieci – w chustach, nosidłach, czyli tym, co wspiera naturalny, fizjologiczny rozwój dziecka. To marka, której wielu z was nie trzeba przedstawiać, bo cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem rodziców. Tak to jest z biznesami, które rodzą się z prawdziwej pasji i energii do wprowadzania zmian. LennyLamb to firma rodzinna, którą łączy wspólna energia i miłość do noszenia dzieci!

Na czym polegają różnice między wisiadłem a ergonomicznym nosidłem LennyLamb?

1. Nóżki w pozycji „żabki”
Niedojrzałe stawy biodrowe malucha mają optymalną pozycję do rozwoju wtedy, gdy są ugięte i lekko odwiedzione. W nosidle ergonomicznym dziecko siedzi w pozycji “na żabkę”. W wisiadle natomiast – zwisa, obijając się bezwładnie o ciało noszącego. Za kwestię tę odpowiada przede wszystkim materiał podtrzymujący krocze dziecka, który w nosidle ergonomicznym jest szeroki. Na tyle, że nózki dziecka same się podkurczają. W wisiadle nóżki zwisają a cały ciężar ciała opera się na kroczu. To niewygodne, ale też bardzo niezdrowe dla kręgosłupa i stawów biodrowych dziecka. A dodatkowo – obciąża plecy rodzica.
Nosidła ergonomiczne LennyLamb zapewniają prawidłowe ułożenie kości udowej względem panewki, co zapobiega dysplazji stawów biodrowych u niemowląt i może wspierać końcową fazę jej leczenia. Noszenie dziecka w wisiadle może natomiast być przyczyną wielu problemów w późniejszym życiu: zniekształceń, chorób stawów, dysplazji.

2. Kręgosłup w naturalnym zaokrągleniu

Materiał w nosidle LennyLamb jest na tyle miękki, że zapewnia dziecku fizjologiczne, lekkie zaokrąglenie pleców. W wisiadle ta naturalna pozycja nie jest zachowana, a zamiast miękkiej konstrukcji umożliwiającej utrzymanie naturalnej krzywizny, mamy usztywniane boki, co obciąża kręgosłup na całej linii. To prosta droga do problemów z kręgosłupem w przyszłości – na przykład wad postawy.

Nosidła LennyLamb mają bardzo wygodny system regulacji, dzięki któremu dziecko nie odstaje od noszącego. W wisiadle maluch praktycznie nie ma szansy wtulić się w rodzica, a co za tym idzie – kręgosłup osoby noszącej nie zachowuje prawidłowej postawy, gdyż środek ciężkości jest przesunięty.

3. Bardzo długa eksploatacja

LennyLamb to nosidła, w których można nosić samodzielnie siadające i trzymające główkę niemowlęta, ale też kilkuletnie dzieci (specjalnie z myślą o nich zaprojektowano serię barwnych nosideł Toddler, a od niedawna w ofercie są także nosidła LennyUp, które są regulowane i pozwalają nosić dzieci o wadze od 3,5 kg do 20kg). Wisiadła nie nadają się zarówno dla niemowląt, jak i samodzielnie chodzących dzieci. Wisiadła w ogóle nie powinny być dopuszczone do sprzedaży.

4. Nie da się nosić dziecka przodem do świata

Nosidła ergonomiczne skonstruowane są w taki sposób, że trudno w nich umieścić dziecko przodem do świata. W przypadku wisiadeł taką pozycję spotyka się dość często. Tymczasem noszenie przodem nie zapewnia właściwej pozycji. Zamiast zaokrąglonych pleców, kręgosłup jest nienaturalnie prostowany. Dodatkowo odpowiedniego podparcia pozbawiona jest główka malucha, która “kiwa się” na wszystkie strony. Nie jest to ani wygodne, ani przyjemne. A ponadto może mieć poważne konsekwencje zdrowotne (już 9 na 10 dzieci rozpoczynających naukę boryka się z wadami postawy, które w dużej części pojawiają się już w wieku niemowlęcym, ze względu na złą pielęgnację i nieświadomość rodziców dotyczącą tego, jak dbać o kręgosłup i prawidłową postawę malucha).

5. Jakość użytych materiałów

Ergonomiczne nosidła Lenny Lamb tworzone są z materiałów najwyższej jakości. Zarówno przędze jak i barwniki użyte do koloryzacji posiadają certyfikat Oeko-Tex. Dzięki temu dzieci, spędzające w nich czas, są bezpieczne (to szczególnie ważne w przypadku małych alergików!). Wisiadła najczęściej produkowane są w Chinach. Przy produkcji materiałów, z których są szyte na masową skalę, używa się wielu szkodliwych substancji, w tym pestycydów i metali ciężkich.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *