W czym nosić dzieci?

Rodzaje chust Lenny Lamb

Zasadniczo wszystkie chusty mają podobną funkcjonalność i niewielkie różnice we właściwościach nośnych. Różnią się procesem produkcji, wzornictwem i strukturą tkaniny. Podstawowym splotem używanym do produkcji chust jest splot skośnokrzyżowy. Tkanina skośnokrzyżowa jest bardzo wytrzymała oraz wygląda elegancko. Kolejne sploty powstałe w wyniku specjalistycznego procesu to Diament i Mała Jodełka. Powstała w ten sposób tkanina posiada charakterystyczną fakturę. Do tworzenia najbardziej ekskluzywnych i limitowanych linii produktów Lenny Lamb używa tkanin żakardowych. W ten sposób uzyskują tkaniny grubsze i bardziej mięsiste, z nieograniczoną możliwością tworzenia unikalnych wzorów.

Chusta tkana

  • Brak limitu wagi
  • Chusty tkane są dostępne w różnych rozmiarach, wzorach i kolorach.

Ogromną zaletą chusta tkana jest brak ograniczeń dotyczących wieku, wagi dziecka. Chusta pasuje na osobę noszącą. Możesz jej używać od pierwszego dnia życia dziecka do momentu, gdy dziecko nie będzie już miało ochoty lub gdy okaże się już za ciężkie.

Bardzo istotny jest dobór wiązania chusty odpowiedniego do wieku i rozwoju dziecka.

Ilości możliwych wiązań praktycznie nie da się policzyć. Można nosić dziecko z przodu w pionie i w kołysce, na boku i na plecach w wielu modyfikacjach. Wybór wiązania zależy od wieku dziecka i potrzeb konkretnej rodziny. Chusty tkane idealnie sprawdzają się podczas długich spacerów, ponieważ ciężar dziecka jest w nich doskonale rozłożony. Są polecane przez fizjoterapeutów.

Wiązanie chusty może wydawać się początkowo sztuką tajemną. Z każdą próbą będzie stawało się coraz prostsze i wkrótce stanie się oczywistą częścią opieki nad maluchem. Do każdej chusty LennyLamb jest dołączona instrukcja wiązania, która poprowadzi Cię podczas pierwszych prób. Jeśli potrzebowałbyś dodatkowej pomocy, warto rozważyć spotkanie z Doradcą Noszenia.

Chusta elastyczna

  • Limit wagi 10kg
  • Chusty elastyczne – czyli najlepszej jakości, 100% bawełniane chusty jednokolorowe.

Możesz używać chusty elastycznej od pierwszego dnia życia dziecka do czasu do czasu gdy osiągnie 10kg. Chustę elastyczna można zawiązać na dwa sposoby – z przodu w pionie i kołyska. Wiązania to modyfikacje wiązania podstawowego.

Chusta elastyczna jest doskonały rozwiązaniem na pierwsze miesiące życia dziecka. Jest niezwykle wygodna i szybka w użyciu. Po zawiązaniu, możemy wyjąć malucha i umieścić w chuście ponownie, bez konieczności ponownego wykonywania wiązania. Po osiągnięciu przez dziecko 10 kg, należy zmienić sposób noszenia. Rodzice wybierają zwykle nosidło ergonomiczne, ale można rozważyć zakup chusty tkanej lub innego nosidła z oferty LennyLamb.

Chusta kółkowa

  • Limit wagi 15kg

Chusty tkane są dostępne w różnych wzorach, kolorach i dwóch rodzajach ramion (proste i zakładkowe). Ramię proste umożliwia szerokie rozłożenie materiału na ramieniu i świetnie rozkłada ciężar dziecka. Ramię zakładkowe jest węższe, nie ogranicza ruchomości ręki noszącego, jest eleganckie.

Możesz używać chusty kółkowej od pierwszych dni życia dziecka pozycji “kołyska”. Gdy maluch trzyma już główkę, możesz nosić również w pionie.

Użycie chusty kółkowej jest proste, szybkie. Jest bardzo poręczna. Właściwie nie wymaga wiązania. Przekładasz materiał przez kółka, dociągasz i gotowe! Do chusty dołączona jest przejrzysta instrukcja.

Wadą chusty kółkowej jest to, że ciężar dziecka obciąża noszącego niesymetrycznie. Może to powodować bóle kręgosłupa. Warto temu zapobiegać, zmieniając ramię na którym nosimy dziecko.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *